Новини та статті

Як впізнати афериста?

На сьогодні склалася така ситуація, що приблизно 50% (можливо і більше) ринку у візовій підтримці та працевлаштуванні закордоном займають аферисти та шахраї. І, звичайно, ми не хочемо потрапити в їхні руки та бути обманутими.

Тож, як розпізнати афериста?

1️⃣. Зважуємо ризики.
На чому найчастіше шахраї дурять своїх жертв? Звичайно, що на дуже привабливих, навіть «фантастичних» вакансіях. Сюди відноситься робота у Німеччині, Норвегії, Фінляндії, Швеції та інших заможних країнах Європи. Такі країни як Польща, Чехія вже майже не цікавлять аферистів.

2️⃣. Оцінюємо пропозицію.
Досить розповсюджена схема роботи аферистів - взяти за основу РЕАЛЬНУ вакансію, а в описі змінити ставку за годину, наприклад. Висока заробітня плата і низька оплата за вакансію - ідеальна афера.
Шановні заробітчани, оцінюйте тверезо пропозицію. Ну, не буває в Німеччині годинної ставки 15-17€ для різноробочих. І не може бути заробітня плата для українця у Норвегії 6000€. Адже обіцяні шалені заробітки - це перше, чим Вас хочуть впіймати на гачок.

3️⃣. Аналізуємо джерело, в якому Ви знайшли дану фірму / вакансію.
Ви знайшли цікаву для себе вакансію у відкритій групі у вайбері, де будь-хто може розмістити своє оголошення - досить ризиковано. Так само, як і у відкритих групах у соціальних мережах. Найкраще - придивлятися до фірм, які мають імя, розміщують вакансії на своїх власних ресурсах (закритий чат, сайт, офіційні сторінки у соціальних мережах і тд). Ідеальний варіант - вибирати фірму по рекомендації близьких або рідних.

4️⃣. Перевіряємо компанію.
Аферисти дуже часто працюють тільки на вайбері, постійно змінюючи номери телефонів. Тому, буде доцільним дізнатися максимум інформації про діяльність фірми: чи зареєстрована фірма, чи є офіційний сайт (у шахраїв їх майже ніколи немає, адже створити сайт - це витратно по часу та грошах), чи є у фірми соціальні мережі, чи є реальні відгуки людей, де знаходиться офіс і так далі.

Звичайно, ці фактори ніколи не є ключовими. Не рідко шахраї орендують офіс виключно на короткий термін та після отримання оплати з’їжджають або, навпаки, чесний агент з працевлаштування може працювати вдома без офісу.
Але в комплексі Ви зможете визначити рівень довіри до компанії.

Додатково можна постежити за фірмою якийсь час - якщо вона за певний період нікуди не зникла, номери залишилися незмінними, а активність продовжувалася весь час - хіба це не привід для довіри?

5️⃣. Спілкуємося із представником.
Дуже часто шахрая можна впізнати тільки по бесіді. За якими критеріями? Оцініть, чи нервується менеджер при розмові із вами, чи не схвильовано піднімає питання про оплату, наскільки він компетентний (хоча аферисти часто є дійсно компетентні), як реагує на Ваші провокативні запитання і так далі.
Звичайно, ця оцінка, як і попередня, є чисто суб’єктивною.
Made on
Tilda