Новини та статті

Різниця між офіційним працевлаштуванням та нелегальною роботою

Сьогодні будемо розвіювати міфи, у які вірять більшість українців.

Ми виділили три основні відмінності між легальним і нелегальним працевлаштуванням:

1️⃣. Терміни
Якщо Ви плануєте влаштуватися на офіційну роботу, ще і виїхати до кінця тижня - забудьте про цю ідею. Так не буває.
Виготовлення документів на робочу візу займе мінімум 1,5 місяці (польська віза), 2,5 місяці (чеська коротка віза). Деякі документи виготовляються і до півроку. І це головний із недоліків офіційного працевлаштування.

2️⃣. Ціна
Звичайно, що офіційне працевлаштування обійдеться дорожче, аніж нелегальна робота. Окрім оплати за вакансію, необхідно сплатити певну суму за документи (зазвичай, це більша частина від суми). Окрім цього, будуть і обов’язкові витрати - консульський і візовий збори, фотографії, витрати на дорогу при подачі у візовий центр і тд.

3️⃣. Гарантії
Власне, це і є причина обирати легальну роботу. Чому? По-перше, Ви підписуєте договір із агенцією, яка надає інформаційно-консультативні послуги. Цей договір виступає певним гарантом для Вас. По-друге, роботодавець не може Вас обдурити, бо Ви працюєте по трудовому контракті (це обов’язковий документ при подачі у візовий центр). Тому питання із невиплатою з/п, повною відсутністю роботи виключені. Із ймовірних форс-мажорів можливе те, що на підприємстві буде більше/менше робочих годин, аніж було обіцяно (залежить від об’єму роботи на підприємстві).

Давайте розглянемо найпоширеніші варіанти працевлаштування по наступних документах:

Біометрія
Біометричний паспорт дає Вам право перебувати на території шенгенської зони як ТУРИСТ! Паспорт не дає підстави Вам легально працювати. Тому всі вакансії по біо паспортах є нелегальними.

Ай ді карта.
Великий перелік «солодких» вакансій на Німеччину, Голандію та інші країни передбачають наявність біо паспорту та ID карти. Що це за документ? По факту, це підробка документу іншого громадянина чужої країни. Чи дає ай ді карта право на легальне працевлаштування? Так. Якщо це справжня карта. Але у 99% під вакансію виробляють фальшиву - вона дешева і швидко робиться. Саме тому цей варіант не являється офіційним працевлаштуванням.

Польська віза. Легалізація. Відрядження. А1.
Часто на таких вакансіях вказано: офіційна робота. Але чи правда це? Саме у цей міф найчастіше вірять українці. Що передбачає дана схема? Поляк, який умовно відправив людину у відрядження, по закону мав би й надалі сплачувати податки за свого працівника. Але, по факту, ці податки найчастіше припиняють платити після першого місяця. Висновок - при найменшій перевірці виявиться, що людина працює нелегально.

Головна ідея в чому: ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ТІЛЬКИ ПО РОБОЧІЙ ВІЗІ ТІЄЇ КРАЇНИ, В ЯКІЙ ВИ ПРАЦЮЄТЕ.
І ніяк інакше.

Звичайно, по можливості ми завжди радимо українцям працювати легально, але! Ця стаття написана не з ціллю переконати вас або налякати, вона написана, щоб розвіяти міфи про легальну і нелегальну роботу.
Made on
Tilda