Новини та статті

В Європі влаштовують облави на буси з українцями

В Євросоюзі все частіше стали влаштовувати облави на намиста з українцями, які намагаються проникнути в Західну Європу за фіктивними запрошенням на роботу.


Офіційно через епідемію проїхати в Європу можна лише з видом на проживання або робочою візою, по безвізу - немає.


Однак, як "Страна" вже писала, для того, щоб потрапити в ЄС, наші громадяни використовують польські запрошення на роботу, або польські або чеські робочі візи.


З їх допомогою вони в'їжджають через Польщу або Угорщину (вона дає право на транзит) в шенгенську зону, а далі їдуть в країни Західної Європи. Найчастіше в Німеччину.


Але німці цю "фішку" вже зрозуміли, а тому влаштовують облави на кордонах з Польщею і Чехією, а іноді і Австрією. І хоч внутрішні кордони ЄС відкриті, поліція проводить вибіркові перевірки мікроавтобусів.


"З початку карантину, тобто за останні півроку, федеральна поліція Німеччини депортувала 80 українців за порушення міграційного та візового режиму", - розповіли в генконсульстві України в Мюнхені.


І якщо пасажирам, які їдуть по безвізу, ставлять "депорт" на 2-5 років і висилають назад в Україну, то водіїв затримують і проводять розслідування, ставлячи організацію нелегальної міграції, що загрожує кримінальною справою.


За даними дипломатів, в німецьких СІЗО утримуються близько десяти українських шоферів.


Часто в ізоляторі вони сидять місяцями, а після суду зобов'язані заплатити штраф 2400 євро і викупити мікроавтобус, який перебував на штрафмайданчику в якості речового доказу.


Бусики, які затримують в Європі, їдуть зазвичай із Західної України з передачками для заробітчан. А тепер водії ще підробляють, підсаджуючи "на борт" бажаючих "проскочити" в ЄС за фіктивними запрошеннями на роботу.


Джерело: https://strana.ua/news/286019-v-evrope-ustraivajut-oblavy-na-busy-s-ukraintsami-kotorye-pytajutsja-proniknut-po-bezvizu.html
Made on
Tilda